Testery igłowe

Czym są testery igłowe?

Testery igłowe pozwalają na zautomatyzowaną kontrolę dużej ilości urządzeń w krótkim czasie. Jednym z kluczowych elementów są igły testowe, które testują płytki drukowane PCB poprzez trafianie w wyznaczone punkty testowe lub inne komponenty (na przykład złącza). Wysokiej jakości testery igłowe umożliwiają skuteczne wykrycie najczęściej spotykanych błędów, takie jak na przykład brak odpowiednich połączeń.

Testery igłowe - oferujemy kilka rodzajów

W naszej ofercie znajdują się wszystkie najpopularniejsze i najskuteczniejsze rodzaje testerów igłowych.

ICT - IN Circuit Test

Testery ICT pozwalają na wykrycie zwarć, braku połączeń, niewłaściwych komponentów i innych często spotykanych błędów montażowych. W trakcie testów dokonywane są podstawowe pomiary, dzięki którym można ocenić poprawność zastosowanych komponentów płytki PCB.

FCT - Functional Testers

Testery funkcyjne (FCT) symulują działanie urządzenia w obszarze roboczym, sprawdzając tym samym, czy spełnia ono wszystkie zamierzone funkcje i działa w pełni prawidłowo. Weryfikowane są między innymi takie parametry, jak napięcie, prąd, moc, współczynnik mocy oraz częstotliwość.

HVT - High Voltage Test

Testery HVT umożliwiają zweryfikowanie skuteczności izolacji urządzenia, aby mogło ono bezawaryjnie i bezpiecznie działać w znamionowych warunkach elektrycznych. W ramach testu do izolacji testowanego urządzenia przykładane jest odpowiednio wysokie napięcie.

Discharge

Dzięki testowi Discharge można efektywnie wykrywać wady izolacji, a także oceniać jej skuteczność, a co za tym idzie, zapobiegać potencjalnym awariom urządzeń elektrycznych. Dostarcza on rzetelnych danych i pozwala ocenić, czy konieczne jest dokonanie zmian w zakresie izolacji.

Urzadzenia wielofunkcyjne inspekcja AOI

Automatyczna Inspekcja Optyczna (AOI) szybko i skutecznie kontroluje obwody drukowane pod kątem porównania wizualnego względem wzorca. Test ten między innymi wykrywa nieprawidłowości zalutowanych komponentów, braku komponentów, nieprawidłowych wartościach wybranych komponentów, wszelkiego rodzaju plamy np.cyny oraz inne zabrudzenia i nieprawidłowości, które mogą zostać wykryte podczas badania wizualnego. Urządzenia wielofunkcyjne AOI charakteryzują się łatwością programowania.

Oferta Intech - testery igłowe

Przed rozpoczęciem produkcji zawsze dokładnie analizujemy potrzeby i oczekiwania klienta, tak, aby w pełni im sprostać. Wieloletnie doświadczenie w branży pozwala i pomaga nam na wsparcie klientów i współpracę w rozwiązywaniu nawet największych i nietypowych wyzwań oraz pomoc w doborze odpowiednich igieł i możliwości testowych.

 

Skontaktuj się z nami!

Oferujemy najwyższą jakość naszych usług. Do każdego projektu podchodzimy indywidualnie.

Zadzwoń: +48 55 621 10 42
Napisz maila: biuro@intech-24.pl
Napisz przez formularz kontaktowy

Pytania i Odpowiedzi

1Czy warto stosować testery igłowe?
Testery igłowe charakteryzują się szybkością inspekcji, a także łatwym i skutecznym wykrywaniem błędów. Warto je stosować, ponieważ są jedną z najbardziej wydajnych metod testowania dużej ilości urządzeń elektrycznych w krótkim czasie. Uniknięcie nieprawidłowości w płytkach drukowanych PCB już na wczesnym etapie produkcji pozwala zaoszczędzić pieniądze i zwiększyć efektywność prowadzonych działań.
2Jak wygląda proces przygotowywania testerów igłowych?
Współpraca w zakresie testerów igłowych i innych urządzeń zaczyna się od przedstawienia przez klienta pomysłu. W oparciu o uzyskane informacje przygotowywany jest profesjonalny projekt, który po akceptacji przez klienta przechodzi do etapu realizacji. Ostatnim krokiem jest transport do klienta wszystkich elementów zamówienia. Do każdego zlecenia podchodzimy indywidualnie, jednocześnie czerpiąc z wiedzy zgromadzonej podczas dotychczasowych realizacji.
3Ile kosztują testery igłowe?
Koszt testera igłowego zależy między innymi od jego rodzaju, a także od wielu innych parametrów ustalanych na etapie rozmowy z klientem, takich jak rozmiar i poziom skomplikowania testowanych płytek drukowanych PCB. Urządzenia przygotowujemy na specjalne zamówienie, tak, aby idealnie spełniały wszystkie wymagania postawione przez daną firmę. Zapraszamy do skontaktowania się z nami w celu oszacowania kosztów zlecenia.

Dlaczego warto wybrać Intech

Gwarancja najwyższej jakości

Wszystkie testery igłowe znajdujące się w naszej ofercie charakteryzują się wysoką wydajnością i wytrzymałością, a także skutecznością. Odpowiednie materiały, w połączeniu z nowoczesnymi rozwiązaniami konstrukcyjnymi, gwarantują niezrównaną jakość.

Pełne bezpieczeństwo

Korzystanie z naszych produktów jest bezpieczne i bezproblemowe. Precyzyjne, zgodne z instrukcjami klienta wykonanie, a także zastosowanie wysokiej klasy materiałów zapewniają długi czas pracy i bezawaryjność testerów igłowych.

Szeroka oferta

Szeroki asortyment testerów igłowych (między innymi ICT, FCT oraz HVT) pozwalają zaopatrzyć się we wszystkie systemy niezbędne do tego, aby skutecznie kontrolować jakość produktów firmy. Bez konieczności posiadania zaplecza pozwalającego na samodzielną produkcję platform testowych.

Wzorowa obsługa klienta

Nasi eksperci chętnie odpowiadają na wszelkie pytania, objaśniają skomplikowane kwestie i rekomendują najlepsze rozwiązania dla danego klienta. Wyróżnia nas indywidualne podejście, a największy nacisk kładziemy na profesjonalizm oraz dotrzymywanie wszelkich umówionych terminów.

Jesteś zainteresowany współpracą ?

Skontaktuj się z nami!