Obróbka skrawaniem CNC

Czym jest obróbka skrawaniem CNC?

Obróbka skrawaniem CNC to proces ścinania kawałków różnego typu materiałów (m.in. stali, aluminium) w celu uzyskania elementów o ściśle określonych wymiarach. Charakteryzuje się dużą precyzją, dzięki czemu doskonale sprawdza się w branżach, w których bardzo istotna jest pełna zgodność końcowego produktu z projektem.

Na czym polega ?

Skrawanie CNC to zautomatyzowany proces, w ramach którego nowoczesna maszyna szybko i dokładnie wycina pożądany kształt zgodnie z parametrami, które zostały w niej zaprogramowane. Oferujemy szybką i sprawną obróbkę skrawaniem CNC różnorodnych materiałów, dopasowaną indywidualnie do potrzeb każdego klienta.

Obróbka skrawaniem CNC - jakie są rodzaje?

Można wyróżnić dwa główne rodzaje obróbki skrawaniem CNC – toczenie CNC oraz frezowanie CNC.

Toczenie CNC

Podczas procesu toczenia surowiec jest obracany i obrabiany za pomocą nieruchomego noża tokarskiego. Ta skuteczna i wydajna metoda pozwala na precyzyjne dopasowanie do projektu brył obrotowych, a więc na wydajną produkcję elementów kulistych, stożkowych, walcowych i nie tylko.

Frezowanie CNC

W trakcie frezowania materiał jest cięty poprzez noże wykonujące ruchy obrotowe. W ten sposób można kształtować powierzchnie płaskie i tworzyć wszelkiego rodzaju gwinty, koła zębate czy rowki. Frezowanie jest bardzo uniwersalną metodą, która sprawdzi się przy wielu typach materiałów.

Jakie są zalety obróbki skrawaniem CNC?

Profesjonalna obróbka skrawaniem CNC pozwala na uzyskanie idealnie precyzyjnych elementów, nawet w przypadku nietypowych wymiarów. Jednocześnie wyróżnia się ona dużą wydajnością, przez co cieszy się popularnością m.in. w branży elektronicznej. Działanie maszyny można dopasować do indywidualnego projektu, tak aby uzyskać optymalne rezultaty.

Jakie materiały obrabiamy ?

Za pomocą obróbki skrawaniem CNC można stworzyć potrzebne elementy z materiałów o różnorodnych właściwościach, takich jak:

  • stal
  • aluminium
  • mosiądz
  • tworzywa sztuczne
  • drewno

Jakie jest zastosowanie obróbki skrawaniem CNC?

Obróbka skrawaniem CNC wykorzystywana jest między innymi w lotnictwie, energetyce, elektronice oraz motoryzacji. Przekształcenie surowca w gotowy element poprzez jego skrawanie, czyli usuwanie mniejszych kawałków, pozwala uzyskać przykładowo, precyzyjnie wycięte koła zębate, wałki, gwinty, kule i wiele innych.

Oferta Intech - obróbka skrawaniem CNC

Zapraszamy do rozmowy w celu oszacowania kosztu realizacji projektu. Zapewniamy najwyższą precyzję obróbki i wykonanie jej w krótkim, zgodnym z ustalonym terminem czasie.

 

Skontaktuj się z nami!

Oferujemy najwyższą jakość naszych usług. Do każdego projektu podchodzimy indywidualnie.

Zadzwoń: +48 55 621 10 42
Napisz maila: biuro@intech-24.pl
Napisz przez formularz kontaktowy

Pytania i Odpowiedzi

1Co wybrać – frezowanie czy toczenie CNC?
Jeśli chodzi o metody obróbki skrawaniem CNC, zarówno toczenie, jak i frezowanie mają swoje wady i zalety. Przede wszystkim, z uwagi na sposób, w jaki działają tokarki i frezarki, będą się one sprawdzały najlepiej przy wycinaniu różnego kształtu elementów. W przypadku tokarek będą to bryły obrotowe, frezarek zaś powierzchnie płaskie. Jeśli nie jest się pewnym, jaki rodzaj obróbki CNC najlepiej sprawdzi się w danym przypadku, nasi eksperci służą pomocą. Przed rozpoczęciem realizacji zlecenia zawsze w pierwszej kolejności zbieramy kluczowe informacje od klienta i omawiamy z nim najlepsze w danej sytuacji rozwiązania.
2Jakie techniki wykorzystuje się do frezowania CNC?
Frezowanie CNC to pojęcie, na które składa się wiele różnorodnych technik. W zależności od wykorzystywanego materiału, a także pożądanego kształtu elementu, można na przykład zastosować frezowanie współbieżne lub przeciwbieżne, gdzie przymiotniki te odnoszą się do sposobu poruszania się ostrzy. Odpowiedni dobór technik jest kluczowy do uzyskania optymalnego rezultatu (wysokiego stopnia precyzji, wydajności produkcji), dlatego też do każdego klienta podchodzimy indywidualnie, aby zapewnić mu najwyższą jakość świadczonych usług.
3Jak przebiega proces skrawania?
Na dokładny przebieg procesu skrawania wpływają zastosowane narzędzia i maszyny, a te z kolei trzeba dopasować do wykorzystywanego materiału i oczekiwanych efektów skrawania. Ogółem mówiąc, w trakcie obróbki CNC odkrawane są z dużą precyzją niewielkie fragmenty surowca, aż uda się uformować przewidziany w projekcie kształt. Działaniem noży steruje komputer na podstawie przygotowanego wcześniej programu. Ograniczenie udziału człowieka w procesie skrawania znacznie przyspiesza produkcję, a jednocześnie zapewnia powtarzalność, czyli daje pewność, że wszystkie stworzone elementy będą wyglądały dokładnie tak samo.

Dlaczego warto wybrać Intech

Precyzyjne wykonanie

Kluczowym aspektem obróbki skrawaniem CNC jest dokładność. Zdajemy sobie z tego sprawę i kładziemy na to duży nacisk. Dlatego stawiając na nasze usługi możesz mieć pewność, że gotowe elementy będą w pełni zgodne z przedstawionym nam projektem.

Terminowa realizacja

Wiemy doskonale, że czas często odgrywa dużą rolę i opóźnienia w produkcji zaburzają cały łańcuch dostaw. W związku z tym dbamy o realizację wszystkich zleceń w ustalonym z klientem terminie, tak aby potrzebne elementy trafiły do niego jak najszybciej.

Nowoczesne techniki

Stosujemy różnorodne i nowoczesne techniki obróbki skrawaniem CNC, które pozwalają nam na realizację nawet najbardziej nietypowych i wymagających projektów. Cały czas rozwijamy się i poszerzamy zakres swoich usług.

Klient na pierwszym miejscu

Zadowolenie klientów stoi dla nas na pierwszym miejscu. Dokładamy wszelkich starań, aby parametry każdego zlecenia były w pełni dopasowane do potrzeb i wymagań klienta, a także, aby standardy obsługi stały na najwyższym poziomie.

Jesteś zainteresowany współpracą ?

Skontaktuj się z nami!