Frezowanie CNC

Czym jest frezowanie CNC?

Frezowanie CNC to metoda skrawania różnego rodzaju materiałów (metali, tworzywa sztucznego, drewna i nie tylko), która pozwala na dokładne kształtowanie powierzchni płaskich według przygotowanego wcześniej projektu. W ten sposób można otrzymać precyzyjnie wycięte elementy, takie jak koła zębate czy gwinty.

Jak przebiega?

W trakcie frezowania wykrawany element może przesuwać się ruchem przesuwnym, zaś ostrza poruszają się obrotowo. Do przeprowadzania tego procesu wykorzystuje się specjalną maszynę – frezarkę. Po odpowiednim zaprogramowaniu automatycznie dokonuje ona kolejnych cięć, wyróżniając się szybkością i powtarzalnością.

Dlaczego warto zdecydować się na frezowanie CNC?

Frezowanie CNC cieszy się obecnie dużą popularnością, ponieważ jest to skuteczna i wydajna metoda wykrawania dużej ilości elementów, w przypadku których istotną rolę odgrywa precyzja. Dzięki zautomatyzowaniu procesu cięcia, można wyeliminować błędy ludzkie i zapewnić, że wszystkie obiekty będą w stu procentach zgodne z przewidzianym projektem.

Oferta Intech - frezowanie CNC

Oferujemy skuteczne, precyzyjne frezowanie CNC dla najbardziej wymagających klientów. Gwarantujemy najwyższą jakość wykrawanych elementów i szybką realizację zlecenia.

 

Skontaktuj się z nami!

Oferujemy najwyższą jakość naszych usług. Do każdego projektu podchodzimy indywidualnie.

Zadzwoń: +48 55 621 10 42
Napisz maila: biuro@intech-24.pl
Napisz przez formularz kontaktowy

Pytania i Odpowiedzi

1Jakie są największe zalety frezowania CNC?
Frezowanie CNC jest przede wszystkim bardzo dokładne – maszyna jest w stanie wykonywać kolejne ruchy błyskawicznie i bezbłędnie nawet 24 godziny na dobę. Jest to więc znacznie wydajniejsze i pewniejsze rozwiązanie niż wykrawanie elementów ręcznie. Dodatkowo, ta metoda cechuje się dużą powtarzalnością. Nie ma mowy o znacznych, problematycznych różnicach między poszczególnymi sztukami tego samego elementu, można mieć więc pewność, że ostateczny rezultat spełni nawet najwyższe wymagania. Kolejna istotna kwestia to szybkość produkcji, którą mogą poszczycić się frezarki. To idealne rozwiązanie w przypadku potrzeby wytworzenia dużej ilości elementów w krótkim czasie.
2W których branżach najczęściej sprawdza się frezowanie CNC?
Jest bardzo wiele branż, w których frezowanie CNC jest często wykorzystywane. Największe i najważniejsze z nich to branża elektroniczna, motoryzacyjna, medyczna, energetyczna oraz maszynowa. To jednak tylko czubek góry lodowej – frezowanie sprawdzi się wszędzie tam, gdzie kluczowa jest dokładność i wydajność. Tę metodę powszechnie stosują zarówno bardzo duże, międzynarodowe firmy, jak i mniejsze przedsiębiorstwa, przede wszystkim z uwagi na jej opłacalność, a także dużą elastyczność. Zapraszamy do skontaktowania się z nami, aby omówić, w jaki sposób nasze usługi mogą pomóc Twojej firmie.
3Jakie materiały można poddać frezowaniu CNC?
Bez wątpienia frezowanie CNC jest obecnie jednym z najbardziej uniwersalnych sposobów obróbki – stąd też, między innymi, wynika jego duża popularność w wielu branżach. Przy wykorzystaniu różnych metod możliwe jest skrawanie, między innymi, takich materiałów, jak różnego rodzaju metale (stal, aluminium, mosiądz), w tym metale szlachetne, a także tworzywa sztuczne oraz drewno. Z uwagi na dużą precyzję frezarek oznacza to w praktyce, że za ich pomocą można uzyskać niemal nieograniczoną ilość różnorakich komponentów. Maszynę można dowolnie zaprogramować na podstawie przygotowanego wcześniej projektu i indywidualnie dopasować jej działanie do potrzeb klienta.

Dlaczego warto zlecić nam frezowane CNC?

Dokładność przede wszystkim

Oferujemy frezowanie CNC dla wymagających klientów, którym zależy na najwyższej jakości produkowanych elementów. Nowoczesne maszyny oraz profesjonalne programowanie zapewniają wydajną, a przy tym precyzyjną realizację wszystkich zleceń.

Frezowanie zawsze na czas

Wiedza, doświadczenie i wykwalifikowana kadra pozwalają nam na realizowanie zleceń w krótkim czasie bez kompromisów w kwestii jakości. Podejmujemy się także bardzo skomplikowanych i niespotykanych projektów.

Najnowsze technologie

Dbamy, aby nasze procesy spełniały najwyższe standardy. Nieustannie śledzimy nowości w branży i wdrażamy nowinki technologiczne, które pozwalają nam działać jeszcze skuteczniej. Dzięki temu zapewniamy frezowanie CNC na najwyższym poziomie.

Indywidualna obsługa

Nie realizujemy zleceń taśmowo, a zamiast tego do każdego klienta podchodzimy indywidualnie. Poznajemy jego potrzeby i wymagania, a następnie przygotowujemy propozycje i projekty, które zapewnią optymalną jakość oraz wydajność.

Jesteś zainteresowany współpracą ?

Skontaktuj się z nami!